• 0(532) 058 23 85
  • İkitelli OSB 6.Cadde No:1 Kat:3 Beyaz Tower İkitelli Başakşehir / İstanbul

Samatya Hastanesi'nde Şiddet

  • Anasayfa
  • Samatya Hastanesi'nde Şiddet
12.02.2022 sabah saatlerinde İstanbul Eğitim Araştırma Hastanesi acil servisinde damar yolunun sert çıkarıldığı gerekçesiyle acil serviste görevli meslektaşlarımıza ve acil ekibinde görevli ekip arkadaşlarımıza şiddet vakası yaşanmış ve meslektaşlarımız, ekip arkadaşlarımız ve vatandaşların da aralarında bulunduğu toplam dokuz kişi yaralanmıştır.
 
Hayati tehlike arz eden herhangi bir durum söz konusu değildir. Saldırganlar hastanenin acil servis kapısının camını kırmış, olayın büyümesi kolluk kuvvetlerinin müdahalesi ve havaya ateş açmasıyla engellenmiştir.
 
Olaydan haberdar olur olmaz genel başkanımız Dr. Av. Ahmet Erçek olay yerine intikal etmiş, gerek meslektaşlarımızla gerekse de başhekim Dr. Mehmet Toptaş ve diğer hastane yöneticileriyle, emniyet mensuplarıyla görüşmüştür.
 
Yaşananlara, tüm bu gerilime rağmen ve hastane başhekimi Dr. Mehmet Toptaş’ın şiddete maruz kalan meslektaşlarımıza ısrarla evlerine gitmelerini teklif etmesine rağmen hiçbir meslektaşımız görevini bırakmamış ve vazifelerine devam etmişlerdir.  
 
İl Sağlık Müdürlüğü, İlçe Kaymakamlığı, İlçe Emniyet Müdürlüğü ve Savcılık olaydan haberdar edilmiş ve olayla ilgili gerekli bilgilendirmeler yapılmıştır.
 
İstanbul Tabip Odası Yönetim Kurulu Üyesi Dr. Murat Ekmez ve İstanbul İl Sağlık Müdürlüğü Avukatı Serdar Kaplan’da hastaneye gelmiş, meslektaşlarımızla ve mesai arkadaşlarımızla görüşmüş ve desteklerini iletmişlerdir.
 
Sağlık hizmeti sunumuna mani olma, görevi başındaki memuru kasten yaralama, hakaret ve kamu malına zarar verme suçlarının alenen işlendiği olayla alakalı savcılık ve mahkeme süreçlerinin sonuna kadar takipçisi olacağımızın tüm meslektaşlarımızca bilinmesini isteriz.